Ostatnie wpisy

Poduszka pneumatyczna TIR i inne części

Poduszka pneumatyczna TIR oraz inne istotne dla ciężarówek części

Części zamienne do ciężarówek, dla osoby bez wiedzy w tej dziedzinie zazwyczaj nie różnią się od części do samochodów osobowych. Jednak gdy zagłębimy się w ten temat, zauważymy, że główną cechą nie jest wygląd, cena, czy prestiż. Najważniejsza w tym przypadku jest wydajność. Nie warto kupować tanich, niemarkowych części, takich jak poduszka pneumatyczna TIR. Kupując tanią część, o niskiej jakości zamiast zaoszczędzić, mamy wręcz gwarancję, że zapłacimy za całość naprawy więcej.

Praktyczne rozwiązania techniczne

Porównajmy sobie zwykłe elementy zawieszenia, w samochodzie osobowym mamy amortyzator ze sprężyną i poduszką. Pomijając fakt składania się z tylu elementów, zobaczmy, ile czasu zajmuje wymiana. Małe auta nie są stworzone pod zarabianie, a tym bardziej pod logistykę ładunków. Spójrzmy na poduszkę pneumatyczną TIR, nie ma w niej nic skomplikowanego, tutaj za amortyzację służy powietrze w układzie. Jeśli doszłoby do wymiany, mamy łatwiejszy dostęp, a sam zakres czynności ogranicza się do naprawy tylko pojedynczego elementu.

Jeszcze jednym przykładem może być, jakie żarówki ma osobówka, a jakie oświetlenie TIR. Instalacja w zwykłym aucie ma zazwyczaj 12 V i jeśli w reflektorze nie mamy żarówki H4, zazwyczaj raz na pół roku jesteśmy zmuszeni ją wymienić. Natomiast w ciężarówkach mamy instalację 24 V, owszem wymieniamy je też w podobnym czasie, ale ilość czasu, przez jaką świecą jest o wiele większa. Podobną zależność możemy zaobserwować przy lampach ksenonowych.

Akcesoria TIR

Patrząc na części, nie sposób nadmienić o akcesoriach. Poduszka pneumatyczna TIR to zazwyczaj standard. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by doposażyć ciężarówkę w inne, niestandardowe dodatki. Zapomina się o nich, a w dłuższą trasę są najważniejsze dla kierowcy. Niestety jak już wcześniej zostało wspomniane, przy tym typie pojazdów skupienie zwracane jest w kierunku wydajności. Co więc może zrobić użytkownik, który dużą część czasu przeznacza na wygodny przejazd? Doposażenie pod własne priorytety jest bardzo dobrym wyjściem. Jeśli bardzo uwielbiamy swoje miejsce pracy, możemy zdecydować się na tuning ciężarówki.

Ważne jest bezpieczeństwo

Pamiętajmy tylko o bezpieczeństwie, mając taki tonaż, ponosimy dużą odpowiedzialność. Wszystkie rzeczy, które utrudniają odpoczynek, przeszkadzają innym, albo bardzo ingerują w sprawność techniczną, nie są dobrym rozwiązaniem. Dlatego warto wybierać przedmioty, które są pomocne w nieprzewidzianych sytuacjach np. hol sztywny. Jadąc w daleką trasę, jesteśmy bardzo często skazani na siebie. Jeśli nasz telefon nie może się połączyć, a w okolicy nie ma żadnej osoby, zostaje nam tylko to, co posiadamy. Wtedy właśnie zauważamy zalety, z których wagi nie zdawaliśmy sobie sprawy nawet przy zakupie.

Zostaw komentarz