Ostatnie wpisy

Poduszka pneumatyczna TIR i inne elementy zawieszenia

Jak działa zawieszenie pneumatyczne w pojazdach ciężarowych?

Zawieszenie pneumatyczne jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na pracę i bezpieczeństwo prowadzenia ciężarówki. Istotnym elementem takiego zawieszenia okazują się być poduszki pneumatyczne TIR. Działanie układu rozpoczyna się już od samego momentu uruchomienia samochodu. Właśnie wtedy do poduszek pneumatycznych dostaje się powietrze. Jest ono przesyłane tam przy pomocy systemu przewodów. Do kontrolowania działania całego systemu wykorzystywany jest nowoczesny komputer usprawniający funkcjonowanie całego układu. To właśnie on jest odpowiedzialny za regulowanie wysokości prześwitu. Dzieje się to na podstawie takich czynników jak aktualny tonaż pojazdu oraz prędkość z jaką się porusza. Resory pneumatyczne to te części zamienne do ciężarówek na których wymianie nie powinno się oszczędzać. Przekładają się na bardziej sprawne prowadzenie auta nawet wtedy, gdy jest silnie obciążone. Poduszka pneumatyczna TIR ułatwia również kontrolowanie pozycji podwozia w sytuacji, gdy pojazd jest obciążony nierównomiernie.

Poduszka pneumatyczna TIR i jej funkcje

Poduszka pneumatyczna TIR to element pełniący w każdym samochodzie ciężarowym szereg niezwykle istotnych funkcji. Przede wszystkim podzespół ten pozwala na widoczne ograniczenie zużywania się zawieszenia. Wpływa na to fakt, że bardzo skutecznie będzie osłaniać układ przez wszelkimi obciążeniami. Takie części TIR oznaczają również zdecydowaną lepszą sterowność całego pojazdu. Nie byłoby to możliwe gdyby nie jego poziomowanie oraz pośrednio, zapewnienie prawidłowej ochrony przed zbyt intensywnym zużywaniem opon. Poduszki pneumatyczne TIR to również elementy ułatwiające jazdę po najbardziej nierównej powierzchni. Wpływa na to ich wypełnienie powietrzem dzięki czemu są one w stanie znacznie skuteczniej amortyzować wszelkie wstrząsy. Pośrednio ich obecność pozwala również zwiększyć skuteczność hamowania niezależnie od warunków atmosferycznych. Z pewnością zastosowanie takich części zawieszenia wpłynie pozytywnie na komfort oraz bezpieczeństwo pracy każdego kierowcy tira.

Sprawne auto, bezpieczna trasa

Układ pneumatyczny w samochodach ciężarowych odgrywa szczególnie istotną rolę. Wszystko ze względu na fakt, że pojazd w czasie przewozu ładunków o znacznej wadze jest szczególnie narażony na mniejszą sterowność czy też zbyt szybkie zniszczenie opon. Najważniejszym elementem układu zawieszenia okazują się być w tirach poduszki pneumatyczne, pełniące niezwykle istotne funkcje. Jednak nie można zapominać również o innych elementach, takich jak prawidłowe oświetlenie TIR czy dobrej jakości narzędzia King Tony, które pozwolą usunąć niewielkie awarie w trasie.

Zostaw komentarz