Ostatnie wpisy

Części zamienne do ciężarówek

Części zamienne do ciężarówek. Co warto wiedzieć?

Ciężarówki są specyficzną grupą pojazdów, do kierowania którymi konieczne są specjalne uprawnienia. Ponieważ samochody takie potrafią pokonywać dziennie setki kilometrów, bardzo duże znaczenie ma ich stan techniczny. Dlatego części zamienne do ciężarówek należy zamawiać u sprawdzonych dostawców.

Co najczęściej się psuje w samochodach ciężarowych?

Mając na względzie, jak długie dystanse pokonują każdego dnia samochody ciężarowe, ogromne znaczenie ma ich regularne serwisowanie. Awaria w trasie może doprowadzić do opóźnienia w realizacji zlecenia. Dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w dobrej jakości części zamienne do ciężarówek.

W przypadku pojazdów ciężarowych najczęściej dochodzi do awarii w obrębie układu paliwowego, odpowiadającego za pracę silnika. Pojawiają się również uszkodzenia układu pneumatycznego, który odpowiedzialny jest za hamulce, zawieszenie i skrzynię biegów. Trzeba jednak pamiętać, że lista awarii występujących w ciężarówkach, mogących prowadzić nawet do ich unieruchomienia, jest znacznie dłuższa. Przed wyruszeniem w trasę, kierowca powinien zaopatrzyć się również w podstawowe elementy wymienne, obejmujące m.in. oświetlenie TIR.

Części zamienne wysokiej jakości. To się opłaca!

Awarie w pojazdach typu TIR są nieuniknione. Aby dochodziło do nich rzadziej, warto wybierać wysokiej jakości części zamienne do ciężarówek, pochodzące od sprawdzonych dostawców. Nie w każdym pojeździe (a mowa tu szczególnie o starszych modelach) możliwe jest dobranie oryginalnych części. Na rynku dostępne są jednak wysokiej jakości zamienniki, oferowane przez autoryzowanych sprzedawców. Należy unikać kupowania części z tzw. drugiej ręki lub na portalach aukcyjnych. Używane elementy mogą okazać się zawodne, co przekłada się na bezpieczeństwo na drodze.

Komu zlecić wymianę części TIR?

Nawet bardzo wprawiony kierowca nie będzie w stanie wymienić samodzielnie każdej części w pojeździe. Wówczas konieczna jest wizyta w serwisie. Jeżeli chodzi o TIR części, to ich wymiana powinna odbywać się w specjalistycznych serwisach. Naprawy pojazdów ciężarowych należy zlecać profesjonalistom, mającym do dyspozycji odpowiednio przystosowany warsztat.

Wbrew pozorom korzystanie z usług renomowanego serwisu wcale nie generuje wyższych kosztów, a pozwala je zredukować. Dobrej jakości części wymienione przez fachowca i regularny serwis, znacząco ograniczają bowiem ryzyko występowania awarii.

Wpis w: Ciężarówki

Zostaw komentarz