Ostatnie wpisy

Akcesoria TIR ułatwiające pracę

Akcesoria TIR ułatwiające pracę kierowcy

Kierowcy samochodów ciężarowych pokonują długie trasy. Jeżdżą nie tylko po terytorium Polski, ale i za granicą. Najważniejszym aspektem są kwestie zachowania bezpieczeństwa na drodze. Warto mieć również ze sobą akcesoria TIR, które z ułatwią długie dni przybywania w trasie.

Elementy niezbędne dla bezpieczeństwa i akcesoria

Zaniedbanie elementów mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy może skutkować poważnymi konsekwencjami m.in. kolizją na drodze, wypadkiem bądź niskim komfortem pracy kierowcy. Kategorycznie nie należy prowadzić pojazdu z uszkodzonymi elementami takimi jak np. poduszka pneumatyczna tir, czy też elementy układu hamulcowego. Brak takich elementów jak np. uchwyt na telefon bądź kubek termiczny również nie sprawi, że praca będzie przyjemniejszą. W takiej sytuacji braku pierwszych elementów najlepiej od razu odholować pojazd i przeprowadzić naprawy. W przypadku braku drugich, warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria ułatwiające pracę.

Filtr powietrza

Systematycznie warto wymienić filtr powietrza. Dzięki wymianie na nowy zapobiegnie się dostaniu się owadów i pyłów do silnika pojazdu. Regularna wymiana przełoży się również na aspekty finansowe - gdyż zaoszczędzimy zużycie paliwa.

Przydatne akcesoria TIR

Dodatkowe żarówki i oświetlenie

W ciężarówce obowiązkowo powinien znaleźć się zestaw żarówek oraz gaśnica. Należy regularnie sprawdzać oświetlenie TIR,czy działa prawidłowo. Zakupienie specjalnych reflektorów sprawi, że jazda nocą będzie bardziej bezpieczna.

Dobrze wyposażona apteczka

Do akcesoriów możemy zaliczyć również bogatszą niż w wersji obowiązkowej apteczkę pierwszej pomocy.

Nocowanie w aucie

Nie zawsze zdarza się, że kierowca ma możliwość noclegu w hotelu, czy pensjonacie. Warto mieć ze sobą ciepły koc i poduszkę.

Narzędzia

W celu minimalizacji drobnych awarii świetnie sprawdzą się narzędzia King Tony, które nieraz okazały się prawą ręką dla niejednego kierowcy w podróży. Niekiedy jednak zdarza się, że naprawa tira na poboczu nie jest możliwa. Wtedy dobrze jest mieć ze sobą hol sztywny. Dzięki niemu nasz pojazd będzie mógł zostać odholowany.

Przenośny sprzęt AGD

Lodówka turystyczna doskonale przyda się do przechowywania mięsa, warzyw, nabiału, dzięki niej produkty będą świeże. Dodatkowo posiadanie przenośnej kuchenki sprawi, że będziemy mogli sami przygotowywać posiłki, nie wydając pieniędzy w restauracji. Przed wyruszeniem w trasę należy mieć urządzenie nawigacyjne, które pomoże odnaleźć się na drodze.

Wygodna odzież

Kierowcy zwykle wyjeżdżają na kilka dni, powinni zapatrzeć się w wygodne ubranie, buty oraz higieny osobistej.

Dokumenty w wersji papierowej

Warto zabrać ze sobą również dokumenty w wersji tradycyjnej (nie elektronicznej). Warto mieć ze sobą dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz dokument poświadczający ubezpieczenie OC. 

Najważniejsze w pracy kierowcy - brak awarii

Aby uniknąć niechcianych awarii należy każdorazowo po zjechaniu na bazę sprawdzić stan techniczny pojazdu. Lepiej wcześniej zapobiec usterce, niż później borykać się z poważniejszymi jej skutkami. Nawet najlepsze akcesoria TIR nie okażą się przydatne gdzie ciężarówka będzie unieruchomiona na poboczu.

Zostaw komentarz