Ostatnie wpisy

Tuning ciężarówki

Tuning ciężarówki – jak przeprowadzić go we właściwy sposób?

Samochody ciężarowe to przede wszystkim narzędzia do pracy. Dlatego też największy nacisk w ich przypadku kładzie się na trwałość i wytrzymałość konstrukcji niż na aspekty stylistyczne. Ale dla kierowców kabiny są także kuchnią, salonem oraz sypialnią. Nie ma co się dziwić, że ozdabiają je na różne sposoby, a także decydują się na tuning ciężarówki.

Efektowny tuning ciężarówki? Orurowanie

Jak już wiesz, samochody ciężarowe służą głównie do realizacji zadań firmowych. W związku z tym, gdy przeprowadzany jest w nich tuning, najczęściej wybieranymi rozwiązaniami są te, które spełniają zarówno walory użytkowe, jak i estetyczne. W ten kanon wpisuje się orurowanie. Umożliwia bezproblemowe podróżowanie, bez ryzyka uszkodzenia przodu samochodu, gdy np. na środek drogi ekspresowej wyskoczy dzikie zwierzę. Niestety, czasem po prostu nie ma możliwości zahamowania na czas. Orurowanie jest poniekąd zabezpieczeniem dla auta.

To, ile takie części tir będą kosztowały, w dużej mierze zależy od rozbudowania i atrakcyjności zastosowanego rozwiązania. Najtańszy zestaw może kosztować ok. 2000 zł, ale zdarzają się także systemy o wartości 5000 zł lub więcej.

Oświetlenie tir w innowacyjnym wydaniu, czyli diody LED nadal popularne

Nic w tym temacie się nie zmienia. Diody LED są nadal chętnie dokupowane do samochodów ciężarowych, i nie tylko. W zasadzie za kilkanaście złotych kierowca jest w stanie ozdobić różnokolorowymi światełkami swoje auto, dosłownie z każdej strony.

Warto także kupić specjalne reflektory, które sprawiają, że jazda nocą jest znacznie bardziej komfortowa.

Ciekawe akcesoria tir, czyli spoilery dachowe

Innowacje w samochodzie ciężarowym można także wprowadzić na jego dachu poprzez montaż dedykowanych spoilerów. Nie dość, że wyglądają efektownie to jeszcze zmniejszają spalanie. Ozdobione diodami LED czy innym oświetleniem zwracają uwagę i umożliwiają ciekawą, niedrogą modyfikację.

Czas na zmiany!

Modyfikacje w ciężarówkach mają jak najbardziej sens, jeżeli poprawiają jakość prowadzenia pojazdu, ułatwiają kierowcy wykonywanie obowiązków zawodowych. Inwestując w wysokiej jakości części zamienne do ciężarówek oraz akcesoria dodatkowe możesz ten efekt osiągnąć.

Zostaw komentarz